skip to Main Content
+372 518 8442 info@miromodo.ee
Eeterlikud õlid juustele

 

Eeterlikud õlid on tõhusad nahahoolduses. Aga mitte ainult. Neid on väga hea kasutada ka juuste ja peanaha tervise edendamiseks. Eeterlike õlide abil saad:

  • tasakaalustada peanaha rasueritust;
  • toniseerida ja stimuleerida peanahka;
  • tugevdada juuksejuuri;
  • edendada juuksekasvu;
  • vähendada peanaha põletikke, ekseeme, kõõmamist;
  • lisada juustele läiget ja pehmust;
  • tõrjuda seenhaigusi ja peatäisid.

Millised eeterlikud õlid juustele sobivad?

Juustele ja peanahale sobivaid eeterlikke õlisid on mitmeid. Allpool olev nimekiri ei ole kindlasti lõplik, kuid sisaldab kõige sagedamini juuksehoolduseks soovitatavaid eeterlikke õlisid.

Parimad eeterlikud õlid juustele

Rosmariin – üks peamisi eeterlikke õlisid juuste ja peanaha hoolduses. Stimuleerib peanahka, aitab kõõma vastu, mõjub hästi kuivale ja sügelevale peanahale, edendab efektiivselt juuksekasvu, muudab need paksemaks ja sobib alopeetsia korral. Ei soovitata kasutada neil, kel kalduvus epilepsiale.

Lavendel – tasakaalustab rasueritust ja toniseerib efektiivselt peanahka, ergutab karvanääpse, tugevdab juuksejuuri ja sobib hästi alopeetsia korral. Rahustava toimega, seetõttu vähendab ka stressi ja soodustab uinumist. Arvestada tuleb vaid seda, et toimib vererõhku alandavalt.

Muskaatsalvei – suurepärane õli peanahale. Leevendab stressi ja aitab lõõgastuda. Edendab rakkude uuenemist ja juuksekasvu, vähendab rasueritust ja sobib hästi rasusele peanahale, efektiivne kõõma korral.

Piparmünt – sobib eriti hästi rasusele nahale, ergutab peanaha vereringet ja mõjub meeldivalt jahutavalt, tugevdab juuksejuuri ja ergutab juuksekasvu. Kuna toimib ka meelele ergutavalt, ei sobi see õli õhtuseks kasutamiseks neile, kel uinumisega raskusi.

Teepuu – hea kuivale peanahale ja väga efektiivne kõõma korral, tõrjub nii seeninfektsioone kui peatäisid, edendab tõhusalt juuksekasvu. Õli võib ärritada neere. Seetõttu peaksid need, kel neerudega probleeme, teepuu eeterlikku õlisse ettevaatlikkusega suhtuma.

Millised eeterlikud õlid juustele veel sobivad?

Eeterlikke õlisid võib omavahel ka kombineerida. Samuti on soovitatav kasutuses olnud eeterlik õli aegajalt mõne teise vastu välja vahetada. Allpool valik eeterlikest õlidest, millel veel on täheldatud positiivset toimet juustele ja peanahale. 

Kadakas – toniseerib rasust peanahka ja sobib seborröa korral.

Sidrun – tõrjub seeninfektsioone, sobib hästi rasuse peanaha puhastamiseks, edendab juuksekasvu. Fototoksiline, mistõttu ei tohiks kasutada vahetult enne ja pärast päikese kätte või solaariumisse minekut.

Ilang-ilang – tasakaalustab peanaha rasueritust ja sobib seetõttu nii kuiva kui rasuse peanaha hooldamiseks. Ühtlasi toniseerib ja stimuleerib peanahka ning edendab seeläbi juuksekasvu. Toimib vererõhku alandavalt.

Rooma kummel – sobib hästi blondidele juustele, kuna teeb need kergelt heledamaks, annab läiget ja muudab pehmeks, edendab juuksekasvu. Ei sobi neile, kes on allergilised korvõielistele.

Pelargoon – reguleerib peanaha rasueritust ja mõjub sellele tervendavalt, edendab juuste kasvamist ja muudab need tugevamaks.

Tüümian – peanaha toonik, stimuleerib tõhusalt vereringet, efektiivne kõõma ja ekseemide korral, edendab tõhusalt juuksekasvu ja aitab juuste väljalangemise korral, rahustab peanahka ning mõjub hästi kui see on kuiv ja ärritunud.

Sidrunmeliss – sobib rasusele peanahale ja juuste hõrenemise korral.

Bergamot – hea rasuse peanaha ja seborröa korral, eriti kui see on seotud stressiga. Fototoksiline, mistõttu ei tohiks kasutada vahetult enne ja pärast päikese kätte või solaariumisse minekut.

Kuidas eeterlikke õlisid juuksehoolduses kasutada?

Hea viis juukseid ja peanahka turgutada on õlimaski tegemine. Selleks võta juustele sobivat baasõli. 

Baasõliks sobib suurepäraselt mandliõli, mis on üks parimaid õlisid nii juuste, ripsmete kui kulmude jaoks. Mandliõli hooldab hästi peanahka ja stimuleerib tõhusalt juuksekasvu. Heaks baasõliks on ka jojoobiõli, mis on samuti tuntud tegija juuksehoolduses. Kuna see õli tasakaalustab hästi naha rasueritust, sobib see nii peanaha liigsest kuivusest kui ka liigsest rasususest tingitud probleemide korral. Ka kookosõli on juuksehoolduses hea alternatiiv. Kuna kookosõli on aga  tavatemperatuuril enamasti tahke, tuleb seda enne kasutamist veidi soojendada, et õli vedelaks muutuks ja sellele saaks eeterlikke õlisid lisada.

Erinevaid baasõlisid võib soovi korral ka omavahel kombineerida.

Baasõli kogus sõltub juuste pikkusest ja paksusest. Enamasti piisab 1-2 supilusikatäiest õlist. Sega sellesse  2-3 tilka eeterlikku õli.

Kanna sõrmeotste või vatitupsuga kõigepealt õlisegu peanahale ja seejärel ka juustele kuni otsteni välja. Ära pane liiga palju õli pähe. Eesmärgiks on, et kogu peanahk ja juuksed saaksid ühtlase õlikihiga kaetud, kuid nad ei pea õlist tilkuma. Kui õli on pähe kantud, kata juuksed vannimütsiga ja seejärel rätikuga, et pea oleks soojas. See soodustab õli imendumist. Hoia maski peas vähemalt 20 minutit (soovi korral võid õhtul pähe kantud õlimaski peas hoida ka hommikuni). Seejärel pese juuksed sooja vee ja šampooniga puhtaks. Üldjuhul ei vaja juuksed pärast õlimaski mahapesemist enam täiendavat juuksebalsami kasutamist.  

Suurepärase juuksemaski saad teha ka raviturbast, baasõlist ja eeterlikest õlidest. Võta sobiv kogus turvast (sõltub juuste pikkusest ja paksusest). Lisa sellele veidike mandli– või jojoobiõli. Vajadusel võid lisada ka Lavendli hüdrosooli, sest juustele kantav mask peaks olema oma konsistentsilt vedelam. Siis on seda võimalik korralikult juustele ja peanahale kanda. Lõpuks lisa segule 2-3 tilka sobivat eeterlikku õli. Ülejäänud osas lähtu õlimaski tegemise juhistest.

Kel aga parajasti juuksemaskiga pole aega jännata, võib tilgakese eeterlikku õli lisada ka lõhnata šampoonile. Selleks võta pesukorraks vajalik kogus šampooni, lahusta see vähese veega ja lisa eeterlik õli. Masseeri lahus pähe ja lase toimida 2-3 minutit. Seejärel loputada juuksed nagu tavaliselt.

Õlimaski soovitame juustele teha mitte tihedamini kui kord nädalas. Eeterlike õlidega rikastatud šampooniga juuste pesemine võiks piirduda paari korraga nädalas. 

Toeta juukseid ka seestpoolt

Juuste väljalangemise ja hõrenemise, elutuks muutumise ja katkemise ning peanaha probleemide põhjuseid võib olla erinevaid, nt hormonaalsüsteemi häired, vitamiini- või mineraalide puudus, stress.

Juuste väljalangemise korral ei pruugi pelgalt väline turgutamine piisavalt head ja püsivat tulemust anda. Mõistlik on teha lisaks üks vitamiinide ja mineraalainete kuur. Stressirohkel perioodil on üsna tõenäoline, et organismil napib B-grupi vitamiinidest (sh biotiinist). Mineraalidest toetavad juukseid tsink, seleen, räni ja väävel. Vask aitab säilitada juuste normaalset värvust. Kui juuksed vajavad tuge, võib aeg-ajalt teha mõne spetsiaalselt juuste jaoks väljatöötatud toidulisandi kuuri.

 

Ära ei tohi unustada ka regulaarset juuste lõikamist. Lõhenevate otstega juuksed lähevad kergesti pusasse ning nende lahti kammimine koormab ja lõhub juukseid. Kes soovib juukseid pikemaks kasvatada, võiks juukseotsi pigem tihedamalt, aga väiksemas ulatuses trimmida.

Kasutatud allikad:

Ulla-Maija Grace “Käytännön aromaterapiaa”
Wanda Sellar “The Directory of Essential Oils”

 

 

Kommenteeri
Eeterlikud õlid naise hea enensetunde teenistuses

Eeterlikud õlid võivad oskusliku kasutamise korral tuua naise ellu palju positiivseid muutuseid ning toetada tema keha ja meelt igal eluperioodil. Need on suure potentsiaaliga taimsed produktid, mille kasutamine muutub iga aastaga aina populaarsemaks. Üha rohkem ja rohkem inimesi avastab enda jaoks eeterlike õlide põnevat maailma, kuid sageli ei leita piisavalt infot nende ohutu kasutamise kohta. Allpool saad lugeda, milliseid näpunäiteid annab eeterlike õlide kasutamise ja ilang-ilangi eeterliku õli kohta aroomiteraapia Grand Old Lady Ulla-Maija Grace.

Eeterlikest õlidest üldiselt

 Eeterlike õlide populaarsuse kasvades on ka vastavate teadmiste kasv oluline. Uuest asjast innustunutele võib osutuda aga väljakutseks see, et ei ole piisavalt teadmisi muuhulgas õlide mitmekülgsete mõjude, kvaliteedi ja kasutusviiside kohta.

Enesetunde mõjutamise seisukohast on kvaliteet on väga tähtis. Turult leiab mitmesuguseid ja erineva kvaliteediga eeterlikke õlisid, millele omistatakse samu väärtusi ja omadusi. Tegelikult ulatub aga eeterlike õlide kvaliteediskaala seinast seina. Alates täiesti sünteetilistest õlidest, mille puhul ei saa üldse rääkida eeterlikest õlidest. Neile järgnevad osaliselt sünteetiliste ainetega nn jätkatud õlid. Edasi intensiivsest põllumajandusest pärinevad ja sageli kiire destillatsiooni abil toodetud õlid. Lõpetuseks looduslikud ja mahesertifitseeritud õlid. Iga tootmisviis mõjutab aga eeterliku õli koostist ja kasutustulemusi omal moel. Võtame näiteks kõigile teada-tuntud lavendli. Seda on olemas mitmeid erinevaid liike, millest saadud õlidel on igaühel oma eriline koostis. Kõiki neid nimetatakse lavendliteks. Samas iga erinev eeterlik õli toimib meie meeleolule, tunnetele ja füüsilisele keha erinevalt. Igasse eeterlikku õlisse on eriti tugevalt kontsentreeritud selle taime omadused, mida õli saamiseks on kasutatud. Erinevalt taimeekstraktidest, mille puhul on tegemist tugevate lahjendustega. Kui näiteks võrrelda majoraani ürti sellest toodetud eeterliku õliga, tuleks süüa 30-40 g ürti, et saada umbes 5-6 tilga jagu eeterlikku õli. Ei soovitaks seda järgi proovida, sest tõenäoliselt reageerivad suu, magu ja seedekulgla juba esimese suutäie peale üsna tugevalt.

Eeterlike õlide lihtsa ja turvalise kasutamise kiirjuhis

Nahale kanda alati baasainesse, nt taimeõlisse, looduskosmeetikasse jne lisatuna-segatuna.

Täiskasvanutele 2-3 tilka 5 ml, eakatele ja alla 12-aastastele 3-4 tilka 10 ml, alla 7-aastastele 1-2 tilka eeterlikku õli 10 ml baasainesse.  Imetavatele emadele ja väikelastele ei soovita ma eeterlikke õlisid nahale üldse kasutada. Loote ja väikelapse ajubarjäär ei ole veel välja arenenud ja seetõttu pääsevad eeterlikud õlid otse kesknärvisüsteemi.

Ilang-ilangi (Cananga odorata forma genuina) eeterlik õli

Seda õli on põlisrahvaste seas kutsutud ka lillede lilleks. Ilang-ilang on eeterlikest õlidest tõeline aare naiste jaoks. See on mitmekülgne ja mitmeks otstarbeks kasutatav eeterlik õli, mis on tuntuks saanud eelkõige just Prantsuse parfüümitootjate kaudu.

Kasutamine

Ilang-ilangi võib kasutada lõhnana või mis tahes muul viisil. Õli aroom on rikkalik, magus ja selle jasmiinilaadsed noodid võivad alguses mõjuda üllatavalt. Ilang-ilang elavdab, ergutab ja tugevdab ning parandab tuju. Samuti lisab see enesekindlust ja enese väärtustamise tunnet.

Ilang-ilang tasakaalustab hormonaalsüsteemi ja enne kuupuhastust ilmnevaid meeleolukõikumisi. See on ka üks parimaid eeterlikke õlisid üleminekuaastatega kaasnevate probleemide leevendamiseks.

Lõhnana või nahale kantuna rahustab ilang-ilang paanikahäireid, hirme ja ängistust.

Ilang-ilangil on spasme lõõgastav toime, kui seda probleemsele alale paikselt kasutada. Näiteks saavad leevendust kõhupiirkonna krambid, nahapind soojeneb, vererõhk alaneb ja südamelöögid aeglustuvad, keha lõdvestub ning samaaegselt rahuneb ka meel.

Paarisuhtes toimib ilang-ilang  lõdvestavana ja suurendab mõlema poole naudingukogemust.

Nahale mõjub ilang-ilang tasakaalustavalt, reguleerides naha rasueritust ja sobib seega nii kuivale kui rasusele nahale.

Doseerimine

Ilang-ilangi doseerimist on mõistlik suurendada vähehaaval. Üks tilk eeterlikku õli 5 ml taimeõlisse, nt jojoobi- või deodoreeritud seesamiõlisse, on piisav, et saada esmakordne tunne ja kogemus ilang-ilangi toimest. Kui oled kõigepealt ilang-ilangi lõhnaga tutvust teinud, võid avastada, et see vajab midagi kergemat ja kuivemat enda kõrvale. Proovi näiteks greibi eeterlikku õli värskendamiseks või ravintsarat meele selgemaks tegemiseks ja hingamise avamiseks.

Ilang-ilangi lõhna pehmendamiseks ning närvilisuse, ängistuse, stressi ja unetuse vastu soovitan tema kaaslasena kasutada lavendlit. Pane siiski tähele, et nii ilang-ilang kui lavendel alandavad mõlemad vererõhku.

Peter Holmes kirjutab oma raamatus ”Aromatica”:

”Ilang-ilangi võime muuta sünge negatiivsus helgeks valguseks ja positiivsuseks on unikaalne…”

Vaata ka videot Ulla Maija Wellness The Wonder of pure Essential Oils: https://youtu.be/eQdbRLBPexI

Naiselikke ja lõhnavaid hetki soovides

Ulla-Maija Grace

Originaalartikli leiad siit: https://www.ullagrace.com/fi/eteeriset-oljyt-naisen-hyvinvoinnissa/

Kommenteeri
Mis aitaks peavalu vastu?

Meie seas on ilmselt kaduvväike osa selliseid inimesi, kel pole elus kordagi pea valutanud. Mõnedel tuleb seda ette siiski haruharva. Teistel aga sageli. Ka valu intensiivsus on väga varieeruv. Vahel pea ainult veidi tuikab. Teinekord on valu aga sedavõrd tugev, et võib viia iivelduse ja oksendamiseni ning halvata igasuguse mõtlemis- ja tegutsemisvõime.

Ka peavalu põhjused on väga erinevaid. Oluline on kindlasti välja selgitada, millest peavalu on tingitud. Eriti, kui sellega kaasneb ka muid sümptomeid, mis võivad viidata mingisugustele haiguslikele seisunditele. Kõige sagedamini on aga peavalu põhjuseks siiski vaid stress, unepuudus, üleväsimus, silmade ülepinge (näiteks pikaaegsest ja intensiivsest arvutiga töötamisest), pinged kaela- ja seljalihastes, vähene vedelikutarbimine, alkoholi tarbimine, PMS vms. Mõnedel inimestel võib peavalu tekkida ka õhurõhu langedes, magnettormidega või lihtsalt külmast tuulest.

Kui peavalu pole otseselt seotud haigusliku seisundiga (nt palavik, põskkoopapõletik, kõrge vererõhk) või traumast tingitud peapõrutusega, on enamasti tegemist nn pingepeavaluga. Toome ära mõned nipid, mida enda aitamiseks ja peavalu vastu sellisel puhul ette võtta. Sageli saab nende abil peavalust lahti ilma, et oleks vaja valuvaigistit tarvitada. Viimane võtab küll peavalu kiiresti ära, kuid on valu näol häirekella löövale kehale tegelikult lisakoormuseks ega aita valu põhjust mingilgi määral kõrvaldada.

Joo vett

Vedelikupuuduse üheks tunnuseks on peavalu. Seetõttu on vee joomine üks esimesi abivahendeid peavalu vastu. Seejuures tuleb rõhutada, et jooma peab justnimelt puhast vett. Mitte teed (v.a taimeteed) või kohvi, sest need soodustavad pigem vedelikku väljaviimist organismist. Sama kehtib alkoholi kohta ja see on muuhulgas üheks põhjuseks, miks alkoholi tarvitamise järel „pohmaka“ peavalu tekib.

Vedeliku tarbimisele tuleb kindlasti mõelda ka nendel juhtudel, kus keha kaotab vedelikku läbi tugeva higistamise, nt saunas viibides või treenides. Samuti ei tohi vee joomist unustada peale massaaži ja ka eeterlike õlide kasutamisel. Mõlemad aktiveerivad keha ainevahetust ja vedelikuringet. Sellega kaasneb kudedesse ladestunud jääkainete aktiivsem liikumine vereringesse ning suurem koormus nii maksale kui neerudele. Vedeliku tarbimine aitab jääkainetel kiiremini väljuda ja vedelikutasakaalul taastuda.

Vabane lihaspingetest

Eriti probleemsed on lihaspinged kaelas ja ülaseljas, sest nendega kaasneb pea, sh aju normaalse verevarustuse häirumine. Samuti avaldavad pinges lihased survet närvidele. Seetõttu on lihaspinged üheks sagedasimaks peavalu põhjustajaks.

Kui tunned, et lihased on pinges, mine esimesel võimalusel massaaži. Koduseks esmaabiks aitab see, kui masseerid ise oma kaela ja turjapiirkonda Kaelapingelosjooniga. See aitab lihastel kiiresti lõdvestuda, aktiveerib vereringet, mõjub soojendavalt ja toimib tänu sellele tõhusalt lihaspingetest tingitud peavalu vastu.

Loomulikult tuleb välja selgitada, mis lihaspingeid üldse tekitab. Vältida tuleks sundasendeid või siis vähemalt tegeleda regulaarse võimlemisega. Regulaarne massaaž on samuti abiks. Seejuures soovitame massaažiks kasutada spetsiaalselt lihaste lõdvestamiseks väljatöötatud Lihaste massaažõli ja Lõdvestavat massaažiõli. Kontrollida tuleks ka oma kehaasendit. Halb rüht ei ole mitte üksnes „kosmeetiline probleem“, vaid ka terviserisk.

Väldi silmade ülekoormust

Silmade ülepinge on samuti üsna tavaline peavalu põhjustaja. Sageli on see kombineeritud sundasentitest tingitud lihaspingetega ja tavapärane neil juhtudel, kus pikka aega järjest intensiivselt arvuti taga tööd tehakse. Sellistel puhkudel ei tohi unustada pilku aeg-ajalt arvutiekraanilt ära tõsta ja silmadele puhkust anda. Pärast tööd võta ette jalutuskäik loodusesse ja lase silmadel kaugusesse vaadata. Kindlasti väldi täiendavat ekraanide, nagu nutitelefonid ja telerid, jälgimist. Ära ei tohi unustada ka oma nägemise kontrollimist. Nägemishäired suurendavad samuti silmade koormust ja võivad põhjustada peavalusid.

Vähenda stressi

Stress ja lihaspinged käivad ikka käsikäes. See on üks põhjustest, mis stressiga kaasneb tihti ka peavalu. Isegi, kui me muul juhul suudame teadlikult tegeleda oma lihaste ja keha lõdvestamisega, kaasneb stressiga automaatne keha pingesse tõmbumine ja enamasti me isegi ei märka seda enne, kui probleemid käes. Seetõttu on oluline teha kõik selleks, et stressi oma elus vähendada. Kui aga parajasti on selline periood elus, kus see väga ei õnnestu, leiad abi Stressilosjoonist. Samuti võid kas lihtsalt mõnusa kehaõlina kasutada või lasta endale teha massaaži Stress Free massaažiõliga. Need aitavad lõdvestada keha, kuid teevad meele selgeks. Tänu sellele tuled pingeliste olukordadega paremini toime.

Puhka end välja

Magamatus ja väsimus võivad samuti peavalu põhjustada. Sageli kaasnevad uinumisraskused ja rahutu uni stressiga, mis kinnitab taas kord, kui oluline on oma elus stressi vähendada. Kui uni ei taha tulla, joo õhtul enne magamaminekut mõnda rahustavat teed (nt kummel). Väldi vähemalt paar tundi enne magamaminekut helendavate ekraanide (teler, arvuti, nutitelefon) jälgimist. Proovi ka Hea une losjooni või Lõdvetavat massaažiõli, et soodustada meele rahunemist ja uinumist.

Jälgi, et sinu mineraalide ja vitamiinide vajadus oleks kaetud

Magneesiumivaegus võib põhjustada peavalu. Magneesiumi kohta kirjutasime hiljuti pikemalt siin. Vitamiinidest tasub eriti jälgida B-grupi vitamiinide piisavat saamist. Vajadusel soovitame juurde võtta Cytoplani Orgaanilist B-vitamiinide kompleksi või Super B Extra toidulisandit.

Looduslikud valuvaigistid

Kui aga vajad kiiret looduslikku valuvaigistit peavalu vastu, proovi Traumalosjooni või piparmündi eeterlikku õli. Peavalu puhul kanna Traumalosjooni kuklapiirkonda. Eriti hästi toimib see siis, kui tunned esimesi märke peavalu tekkimisest. Piparmündi eeterlikul õlil on samuti tugev valuvaigistav toime. Sega tilk õli väikese koguse baasõliga ning kanna segu kuklapiirkonda ja meelekohtadele. Korda vastavalt vajadusele.

Kommenteeri
Lihasvalu vaevab?

Kui lihasvalu piinab ja su lihased vajavad kiiret lõdvestamist, peaks sul Ulla Grace Krambilosjoon või Kramppimix õli alati käepärast olema. Pole vahet, kas põhjuseks on füüsilisest ülekoormusest tingitud lihaspinge. Või stressist tulenevad pinged ja lihasvalu kaelas ja ülaseljas. Või hoopis ootamatud öised lihaskrambid säärelihastes. Isegi spastilise köha korral pakuvad need tooted kiiret kergendust. Kes on kogenud seda piinavat tunnet, et mida rohkem köhid, seda hullemini ajab köhima, teavad, kui raske on sellest rattast välja pääseda. Krambilosjoon ja Kramppimix õli annavad aga tõepoolest kiiret leevendust igas sellises olukorras. Ja on seejuures veel täiesti looduslikud! Loe, mida räägivad oma kogemustest nende toodete kasutajad.

 

Ulla Grace Krambilosjoon teenib oma nime auga välja

Abikaasa oli meie peres esimene, kes proovis Ulla Grace Krambilosjooni. Tema järel testisin seda mina ja seejärel ka üks minu sõber. Ettevõtjana on mu abikaasal olnud väga stressirohke aeg ja selle tulemusena on tema lihased sageli väga pinges. Tavaliselt ei saada sellest aga aru enne, kui on juba liiga hilja, kas pole? Igatahes katsetasime Krambilosjooni peast jalatallani minu abikaasa peal ja tulemused olid uskumatud. Ta tundis toimet üle kogu keha vähem kui 20 minutiga. Krambilosjoon aitas sedavõrd  tugevalt, et veel järgmiselgi päeval mainis ta, kui lõdvestunult ta end tunneb!

Tänu sedavõrd heale tulemusele otsustasin ka ise Krambilosjooni proovida. Minu kael ja õlad on harilikult väga pinges ja lihased kivikõvad. Sageli on tulemuseks peavalud või isegi valu rinnus. Määrisin väikese koguse Krambilosjooni kaelale ja õlavöötmele. Sõna otseses mõttes tekkis tunne, justkui oleks raske koorem mu õlgadelt ära võetud. See on ainus viis, kuidas Krambilosjooni toimet kirjeldada. Tundsin kergust! Kuni sinnamaani ei olnud ma tegelikult isegi adunud, kui tõsine mu seisukord päriselt oli. Nüüd kasutan seda toodet kogu aeg.

Nagu kõigis teisteski Ulla Grace toodetes, on Krambilosjoonis kasutatud eeterlike õlide parandavat jõudu, mis annabki toodetele toime. Läbi aegade on inimesed kasutanud taimedest, sh nende õitest ja viljadest saadud õlisid, et parandada keha, hinge ja vaimu elukvaliteeti. Ulla Grace tooted sisaldavad täiuslikku kombinatsiooni eeterlikest õlidest, mida on omavahel segatud õigel viisil ja õiges koguses. Tänu sellele on neist võimalik saada maksimaalset kasu ning kogeda heaolu ja rahutunnet nii kehas kui meeles. Proovi sinagi Krambilosjooni. Peale valu pole sul ju midagi kaotada.

Odetta Lee-Simmons
Kasutajakogemus on avaldatud Ulla Grace blogis:

Kramppimix õli aitab sportlastel lihaste eest hoolitseda

Harrastan sportimist. Eesmärgiks on käia jõusaalis 4-5 korda nädalas. Mõnikord treenin viimase piirini. Keskendun peamiselt jõutreeningule, millega tegin algust juba 17-aastaselt.

Paraku tuleb tunnistada, et keskikka jõudes hakkavad lihased kiiremini väsima ja koos sellega väheneb ka lihasjõudlus. Taastumisele kulub samuti rohkem aega. Muidugi tean, et asjad tuleb hoida tasakaalus: 20% treeninguid ning 80% toitumist ja puhukust. Magneesium aitab taastumisele kaasa, samuti puhkepäevad, kuid lihaste eest hoolitsemine moodustab olulise osa treeningprogrammist. Fakt on aga see, et vanus seab treenimisele omad piirid. Eelkõige alaselg on olnud suurimaks väljakutseks. Nüüd on ka ülaselga hakanud pinged tekkima. Kuna paremas õlaliigeses esineb kõhrekahjustusi, saavad selja- ja käelihased suuremat koormust.

Tuleb tunnistada, et olen igasuguste ime-eliksiiride suhtes vägagi skeptiline. See on keskealise soome mehe puhul väga tüüpiline. Ma ei tarvita ka mingisuguseid ravimeid.

Mu sõbratar suutis mind lõpuks ümber veenda. Või õigemini sõna otseses mõttes ümber keerata ja masseeris mu selga Kramppimix õliga. Olin täiesti kindel, et kohe saan ta üle nalja viskama hakata. Oma hämmastuseks pidin aga hoopis tõdema, et lihased läksid soojaks ning valu ülaseljas ja isegi alaseljas kõigepealt vähenes kiiresti ning seejärel kadus üldse. See juhtus umbes 10 minuti jooksul. Toode tõepoolest toimib!

Nüüd olen korduvalt oma selja naise hoolde usaldanud. Lihaste vastupidavus on kasvanud, samuti minu treeningmotivatsioon. Soovitan Kramppimixi soojalt kõigile intensiivse treeningu harrastajatele.

Mikko Mäkelä
46-aastane, Tallinnast
Harrastab peamiselt: tänavasport (juba enne seda, kui see muutus trendiks), metsatreeningud (harrastanud terve elu), võimlemisrõngastega treenimine (lemmik) ja jõusaal (pea 30 aastat).

Kumba valida?

Nii Krambilosjoon kui Kramppimix õli sisaldavad samu toimeaineid samas kontsentratsioonis, mistõttu on nende mõju ühesugune. Krambilosjooni konsistents on aga kergem, tänu millele imendub see kiiremini. Seepärast sobib Krambilosjoon eriti hästi juhtudel, kus toodet on vaja kasutada näiteks väljaspool koduseid tingimusi ja tuleb kindlustada, et riided jääksid puhtaks. Kramppimix õli on aga väga hea sellistel puhkudel, kus soovitakse probleemseid lihaseid lisaks masseerida. Soovitame massaaži minnes Kramppimix õli kaasa võtta ja lasta massööril neid kohti, kus lihased on eriti pinges ja valulikud, ekstra selle õliga masseerida. Mõlemat toodet võib julgelt ka õhtuti kasutada, sest nende soojendav ja lõõgastav toime aitab ühtlasi meelel lõdvestuda ning soodustab seega uinumist.

Põhjalikumalt saad toodete kasutamise kohta lugeda siit:
Kommenteeri
Back To Top