skip to Main Content
+372 518 8442 info@miromodo.ee

Mis on hüdrosool?

Hüdrosool ehk hüdrolaat on eeterlikke õlide tootmisel aurudestillatsiooni käigus tekkiv väärtuslik vedelik. Kui kuum veeaur läbib taimemassi, haarab see sealt lisaks eeterlikele õlidele endaga kaasa ka suurel hulgal vees lahustuvaid komponente. Auru jahutamisel see kondenseerub ning pinnale kogunev eeterlik õli eraldatakse. Kõik taimedest kaasa haaratud vees lahusutvad ühendid jäävad aga hüdrosooli ning muudavad selle tõhusaks nahahooldusvahendiks. Hüdrosoolid on iseenesest nagu taimeteed või -tõmmised, aga kasulike toimeainete kontsentratsioon nendes on kordades kõrgem.

Iga taim omab mitmekülgset toimet organismile. Sama kehtib ka nendest valmistatud hüdrosoolide kohta. Seetõttu on erinevate hüdrosoolide kasutusvõimalused sageli palju laiemad, kui vaid nahahooldus. Uuri nende kohta täpsemalt eraldi iga hüdrosooli alt.

Hüdrosoole võivad kasutada kõik. Need sobivad nii rasedatele kui ka väikeste beebide nahahoolduseks. Samuti on hüdrosoolid ohutud lemmikloomadele. Väga tundliku ja õrna naha puhul võib hüdrosooli enne kasutmaist puhta veega lahjendada. Vaid nendel juhtudel, kui inimene on mõne taime või selles sisalduva komponendi suhtes allergiline, on vastavast taimest saadud hüdrosooli kasutamine vastunäidustatud.

Hüdrosoolid on tundlikud substantsid, mistõttu kaubanduses müüdavatele hüdrosoolidele on sageli lisatud säilimist parandavaid aineid. Aromatica hüdrosoolid on aga 100% naturaalsed, sisaldades vaid vastavast taimest saadud kondensaati ja mitte ühtegi lisaainet. Seetõttu vajavad nad säilitamisel pisut hoolt. Kui hüdrosool planeeritakse ära kasutada lühema aja jooksul, piisab sellest, kui hoida pudelit normaalsel toatemperatuuril ja otsese päikesevalguse eest varjatuna. Pikemaajaliseks säilitamiseks on soovitatav hüdrosoole pigem külmikus hoida.

Sinu valikutele vastavaid tooteid ei leidu.
Back To Top