skip to Main Content
+372 508 7974 info@miromodo.ee

Cytoplan Cold Pressed Evening Primrose oil 500 mg – külmpressitud kuningakepiõli

16.80 

Hinnanguga 0 / 5
(be the first to review)

90 vegan kapslit

Tootekood: 111152 Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Kuningakepiõli tarvitamine leevendab mitmesuguseid probleeme kehas. Kuningakepiõli positiivne toime tuleneb sellest, et õli sisaldab asendamatut oomega-6 rasvhappe vormi, mida meie keha ise ei ole võimeline tootma: gamma-linoleenhape ehk GLA. GLA on oluline rakumembraanide koostises ning mitmete hormoonide loomisel. Keha muudab GLA hormoonilaadseks ühendiks prostaglandiiniks, mis kontrollib põhimõtteliselt iga kehaorganit, sh südant ja vereringet, nahka, immuunsüsteemi, samuti põletikke kehas. Prostaglandiinide rolli avastamise eest meie organismis anti kolmele teadlasele 1982. aastal Nobeli preemia.

Kõige suurem kuningakepiõli tootja on tänapäeval Inglismaa ning just seal on viimastel aastatel läbi viidud mitmeid kuningakepiõli ja selles sisalduva GLA alaseid uurimusi.

Kuningakepiõli tarvitamine

Erinevad nahaprobleemid

Hormonaalsest tasakaalutusest põhjustatud nahaprobleemide korral. Inimestel on erinevaid nahaprobleeme, millest üks tuntumaid on akne. Kindlasti ei ole ka vähem tuntud ekseemid, psoriaas ning atoopiline dermatiit. Kuningakepiõlis leiduv GLA aitab reguleerida hormonaalset tasakaalu, parandades ka närvide funktsioone ja naha elastsust.

Uuringud on näidanud, et inimestel, kellel on probleeme ekseemiga, puudub võime töödelda kehas rasvhappeid, mis omakorda viib GLA puuduseni, mida keha tavapärases olukorras muudab põletikuvastasteks ja rakkude kasvu kontrollivateks ühenditeks. Ka psoriaasi puhul on abiks kuningakepiõli soodne mõju hormonaalsele tasakaalule ja valkude seedimisele.

Premenstruaalne sündroom

Kuningakepiõlis leiduv GLA aitab naisi premenstruaalse sündroomi korral, tasakaalustades hormoone. See vähendab menstruaaltsükliga kaasnevaid kehalisi ja psüühilisi vaevusi.

Reumatoidartriit

Reumatoidartriit ehk hulgiliigesepõletik on autoimmuunhaigus, mille korral meie immuunsüsteem hakkab meie endi vastu töötama, põhjustades liigestes põletikku. Mitmed uuringud on näidanud kuningakepiõli toetavat toimet kasutatuna reumatoidartriidi ning teiste põletikuliste haiguste ajal.

Südame-veresoonkonna haigused

Ka siin on abiks kuningakepiõli positiivsed omadused. GLA aitab ennetada veresoonte ummistumisi ning samuti on tal kolesterooli ja vererõhku alandav toime.

Lisaks eelnevale tuukase kuningakepiõlis sisalduva GLA soodsat mõju välja ka allergiate ja astma, laste hüperaktiivsuse, skisofreenia, alkoholismi ning depressiooni ajal.

Lisainfo

Kaal 60 g

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Leave a customer review

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back To Top