skip to Main Content
+372 518 8442 info@miromodo.ee

Ancient Lakes vedel magneesium

25 ml  või 95 ml

Väga kõrge omastatavusega ja kiiresti imenduv
Aitab kiiresti taastada organimi magneesiumivarusid
Klaaskonteineris, et säilitada toote puhtus
Sobib magneesiumivee tegemiseks
Võib kasutada toiduvalmistamisel (temperatuur ei mõjuta omadusi)

Seda toodet ei ole hetkel laos ja pole seetõttu saadaval.

Tootekood: - Kategooriad: , , , , ,

Kirjeldus

Vedel magneesium Austraalia iidsest soolajärvest

Ancient Lakes vedel magneesium on naturaalne ja kõrge magneesiumisisaldusega toidulisand. Parima imenduvusega magneesiumiioonide kontsentratsioon selles on 98000 ppm. Lisaks looduslikule magneesiumile sisaldab vedel magneesium väikeses koguses veel kaaliumi, kaltsiumi, naatriumi, boori, tsinki, vaske ja teisi vajalikke mineraale. Võimaldab kiiresti ja lihtsalt keha magneesiumivarusid täiendada. Sobib lisamiseks erinevatele jookidele või puhtale veele, samuti toidule. Võimaldab kiiresti ja lihtsalt endale ise magneesiumiga rikastatud vett valmistada.

Ancient Lakes vedel magneesium on valmistatud unikaalsest looduslikust soolast, mis pärineb sügaval Lääne-Austraalia kõrbes asuvast ja keskkonnasaastest puutumata Deborah järvest. See iidne ja äärmiselt kaunis soolajärv on võetud kaitse alla ning soola kaevandamisel jälgitakse hoolikalt, et järve habras ökosüsteem ei saaks kahjustada. Deborah järve sool, mis on Ancient Lakes magneesiumitoodete põhiline tooraine, omab Australian Organic ökosertifikaati.

Lahus sisaldab magneesiumkloriidi ja magneesiumsulfaati, millel on kõrge imenduvus (30-40%, erinevalt magneesiumoksiidist, mille imenduvus on umbes 5%). 1 ml (umbes 15 tilka) vedelat magneesiumi annab 30% päevasest soovitatavast magneesiumikogusest.

Magneesium elutähtsa mineraalina

Magneesium on eluliselt vajalik mineraal, mida leidub igas rakus. Kõikidest kehas sisalduvatest mineraalidest paikneb magneesium neljandal kohal. Magneesium osaleb rohkem kui 300 ensümaatilises reaktsioonis ja seda vajatakse elektrolüütide tasakaalu säilitamiseks, närvide ja lihaste normaalseks toimimiseks, luude ja hammaste ülesehituseks, valkude sünteesimiseks ning rakkude jagunemiseks. Lisaks osaleb magneesium keha energiavahetuses, aitab tagada psüühika normaalset toimimist ning vähendada väsimust ja kurnatust. Laste kasvamise ja arenemise juures mängib magneesium kriitilist rolli.

Enamik kehas olevast magneesiumist säilitatakse luudes, kudedes ja rakusiseses vedelikus. Vereringes leidub seda alla 1%, mistõttu on üsna keeruline hinnata, kas keha magneesiumivarud on piisavad. Uuringutulemused on näidanud, et umbes 50% lääneriikide inimestest võib esineda magneesiumipuudust. See on tingitud tervest reast teguritest, sh ühekülgne toitumine, töödeldud toidu tarvitamine, põldude intensiivne majandamine ja sellest tulenev muldade mineraalainetset tühjaks kurnamine. Ka vesi, mida me täna joome, on sageli töödeldud ja mineraalainetevaene.

Kõige parem on kindlustada keha magneesiumivajaduse katmine läbi tasakaalustatud toitumise, mis sisaldab rikkalikult köögivilja, puuvilju, täisteratooteid, pähkleid ja seemneid. Krooniline stress, töödeldud toit ja alkohol, samuti mõned medikamendid võivad keha magneesiumivarusid tugevasti vähendada. Õnneks on kergekujuline magneesiumipuudus läbi toitumise muutmise või magneesiumit sisaldava toidulisandi manustamise kiiresti kõrvaldatav.

 

Koostis

Naturaalne magneesiumi soolalahus (vesi, magneesiumkloriid, magneesiumsulfaat, kaaliumkloriid, naatriumkloriid* jt looduslikud mineraalsoolad).

*Naatriumi sisaldust vähendatud naturaalsel viisil

Toitainete sisaldus ühes annuses (1 ml):

Kcal 0

Rasv 0 g

Magneesium 98,5 mg

Kaalium 8,7 mg

Naatrium 7,5 mg

Kaltsium 0,041 mg

Boor 0,006 mg

Tsink 0,002 mg

Väävel 11,7 mg

Kloor 270 mg

Sulfaat 35 mg

Kasutamine

Tarvita 1-3 ml (1 ml = 15 tilka) päevas. Täiskasvanutel on soovitatav alustada 10 tilgast päevas ja suurendada seejärel kogust iga päev 2-3 tilga haaval, kuni isiklik taluvuspiir on saavutatud või kuni 3,5 ml/ 50 tilgani päevas.

Magneesiumi imendub seedetraktist vaid kehale vajalikus koguses. Ülejääk jääb soolestikku ja kuna magneesium tõmbab vett ligi, toimib see kerge kõhulahtistina. See on indikaatoriks, et magneesiumi optimaalne manustamiskogus on saavutatud. Lahtistava efekti tekkimisel vähenda tilkade arvu seni, kuni lahtistav toime kaob. Arvesta, et sinu magneesiumivajadus võib ajas muutuda, kuna see sõltub mitmetest faktoritest (toiduratsioonist, alkoholi tarvitamisest, stressist jne). Seepärast on hea aeg-ajalt oma taluvuspiiri uuesti testida.

Kuna tegemist on väga kontsentreeritud lahusega, on sellel tugevalt mõru maitse. Manustamiseks lisa külmale või soojale joogile, mahlale või veele. Magneesiumivee valmistamiseks lisa endale sobiv kogus vedelat magneesiumi nt 1 liitrile gaseerimata või gaseeritud veele. Soovi korral võid maitse parandamiseks lisada ka veidike sidruni või laimi mahla. Tarvita vesi vähehaaval päeva jooksul ära. Toidu magneesiumiga rikastamiseks võid sellele vedelat magneesiumi lisada valmistamise käigus. Temperatuur ei mõjuta toote omadusi.

Pea meeles, et tegemist on toidulisandiga, mis ei asenda mitmekülgset ja täisväärtuslikku toitumist ning tervislikke eluviise.

Kuigi magneesiumilisandi tarvitamine on kehale ohutu, soovitame siiski mitte ületada sellele kehtestatud soovituslikke piirnorme.

Vanus Mees Naine Lapseootel naine Imetav ema
Sünd kuni 12 kuud Puudub Puudub
1–3 aastat 65 mg 65 mg
4–8 aastat 110 mg 110 mg
9–18 aastat 350 mg 350 mg 350 mg 350 mg
19+ aastat 350 mg 350 mg 350 mg 350 mg

Allikas https://ods.od.nih.gov/factsheets/Magnesium-HealthProfessional/.

Toidulisandi kasutamise osas on soovitatav eelnevalt spetsialistiga nõu pidada, eriti kui esineb terviseprobleeme. Neerupuudulikkuse, soolte ummistuse, müasteenia või bradükardia korral tuleb enne magneesiumilisandi tarvitamist kindlasti arstiga konsulteerida.

Lisainfo

Maht

,

Back To Top