Skip to content
+372 518 8442 info@miromodo.ee
Sale

Ancient Lakes magneesiumirikas sool

17.52 

100 g või 425 g

Magneesiumirikas sool
Sisaldab puhtaid ja iidseid merelisi mineraale
Sobib kulinaarseks kasutamiseks
Looduslikult niiske, ei lähe tükki

Tootekood: - Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Magneesiumirikas sool Austraalia iidsest soolajärvest

Ancient Lakes magneesiumirikas sool sisaldab magneesiumi 50 korda rohkem kui Himaalaja roosa sool! Lisaks looduslikule magneesiumile sisaldab sool väikeses koguses veel kaaliumi, kaltsiumi, naatriumi, boori, tsinki, vaske ja teisi vajalikke mineraale. Sobib kulinaarseks kasutamiseks ja aitab toitu mineraalainetega rikastada. Väga tervislik valik salatite maitsestamiseks!

Ancient Lakes magneesiumirikas sool pärineb sügaval Lääne-Austraalia kõrbes asuvast ja keskkonnasaastest puutumata Deborah järvest. See iidne ja äärmiselt kaunis soolajärv on võetud kaitse alla ning soola kaevandamisel jälgitakse hoolikalt, et järve habras ökosüsteem ei saaks kahjustada. Deborah järve sool, mis on Ancient Lakes magneesiumitoodete põhiline tooraine, omab Australian Organic ökosertifikaati.

Magneesium elutähtsa mineraalina

Magneesium on eluliselt vajalik mineraal, mida leidub igas rakus. Kõikidest kehas sisalduvatest mineraalidest paikneb magneesium neljandal kohal. Magneesium osaleb rohkem kui 300 ensümaatilises reaktsioonis ja seda vajatakse elektrolüütide tasakaalu säilitamiseks, närvide ja lihaste normaalseks toimimiseks, luude ja hammaste ülesehituseks, valkude sünteesimiseks ning rakkude jagunemiseks. Lisaks osaleb magneesium keha energiavahetuses, aitab tagada psüühika normaalset toimimist ning vähendada väsimust ja kurnatust. Laste kasvamise ja arenemise juures mängib magneesium kriitilist rolli.

Enamik kehas olevast magneesiumist säilitatakse luudes, kudedes ja rakusiseses vedelikus. Vereringes leidub seda alla 1%, mistõttu on üsna keeruline hinnata, kas keha magneesiumivarud on piisavad. Uuringutulemused on näidanud, et umbes 50% lääneriikide inimestest võib esineda magneesiumipuudust. See on tingitud tervest reast teguritest, sh ühekülgne toitumine, töödeldud toidu tarvitamine, põldude intensiivne majandamine ja sellest tulenev muldade mineraalainetset tühjaks kurnamine. Ka vesi, mida me täna joome, on sageli töödeldud ja mineraalainetevaene.

Kõige parem on kindlustada keha magneesiumivajaduse katmine läbi tasakaalustatud toitumise, mis sisaldab rikkalikult köögivilja, puuvilju, täisteratooteid, pähkleid ja seemneid. Krooniline stress, töödeldud toit ja alkohol, samuti mõned medikamendid võivad keha magneesiumivarusid tugevasti vähendada. Õnneks on kergekujuline magneesiumipuudus läbi toitumise muutmise või magneesiumit sisaldava toidulisandi manustamise kiiresti kõrvaldatav.

 

Koostis

Naturaalne järvesool, magneesiumiioonide kontsentreeritud lahus.

Kasutamine

Kasuta magneesiumirikast soola toiduvalmistamisel või lihtsalt lauasoolana, nagu tavalist kulinaarset soola.

Neerupuudulikkuse, soolte ummistuse, müasteenia või bradükardia korral konsulteeri enne magneesiumirikka soola kasutamist arstiga.

 

Lisainfo

Maht

,

Back To Top