skip to Main Content
+372 518 8442 info@miromodo.ee
Sale

Ancient Lakes kakaduu ploomi pulber – looduslik C-vitamiin

46.20 

30 g

Toetab immuunsüsteemi

Vähendab kurnatust

Kaitseb vabade radikaalide kahjustava toime eest

Laos

Tootekood: 31123 Kategooriad: , , Sildid: , ,

Kirjeldus

Kakaduu ploom – kontsentreeritud looduslik C-vitamiin

Austraalia põhja- ja lääneosas levinud tervistava terminaalia vilju tuntakse kakaduu ploomi (ka murunga) nime all. Kohalikud põlisrahvad on neid juba sajandeid kasutanud nii toiduks kui raviks. Viljadel on hapukas ja kergelt kootav maitse. Kulinaarias kasutatakse kakaduu ploomi jookide, hoidiste, magustoitude ja kastmete valmistamisel. Järjest enam kogub see populaarsust ka kosmeetikas ja on hinnatud koostisosa ilutoodetes. 

Kakaduu ploomid sisaldavad rikkalikult C-vitamiini – isegi 50-100 korda rohkem kui apelsinid. See teeb neist teadaolevalt ühe suurima C-vitamiinisisaldusega vilja maailmas. Tänu sellele toetab kakaduu ploom immuunsüsteemi, vähendab kurnatust ja kaitseb vabade radikaalide kahjuliku toime eest. Kosmeetikatoodetes aitab kakaduu ploomi looduslik C-vitamiin taastada naha elastsust ja sära, samuti kaitsta UV-kiirguse kahjustava toime eest. Juuksehoolduses aga mõjub niisutavalt ning muudab juuksed tugevamaks, läikivamaks ja tervemaks.

Ancient Lakes kakaduu ploomi pulber on toodetud metsikust loodusest kogutud viljadest, mida on kuivatatud uudse, infrapunakiirgust kasutava tehnoloogia abil ja mille käigus  toimub viljade kuivatamine madalal temperatuuril. See tagab, et kakaduu ploomide toiteväärtus (sh neis sisalduv looduslik C-vitamiin) ja muud omadused säilivad nagu värsketel viljadel. Kakaduu ploomid on korjatud loodussäästvaid põhimõtteid järgides Austraalia põhjaosa põlisrahvaste kogukondade poolt, mis aitab toetada nende majanduslikku iseseisvust.

Miks eelistada looduslikku C-vitamiini?

Sünteetiline, inimese poolt sünteesitud askorbiinhape omab küll looduslikule C-vitamiinile sarnast toimet, kuid selle omastatavus on palju viletsam. See omakorda tähendab, et organismile vajaliku koguse saamiseks tuleb manustada tunduvalt rohkem C-vitamiini.

Hiina on põhiline askorbiinhappe tootja. Sünteetilist C-vitamiini valmistatakse enamasti maisisiirupist (sh GMO toorainest) ja selleks kasutatakse erinevaid kemikaale (nt atsetoon). Kuigi lõpp-produktist peaksid need täielikult eemaldatud olema, võib selles siiski leiduda jääke nii algkomponentidest kui ka keemiliste protsesside käigus tekkinud erinevatst vaheühenditest. hoolimata sellest, et nende kogus on väike, koormavad nad C-vitamiini regulaarsel manustamisl asjatult organismi ja võivad lõpuks isegi kahjulikuks osutuda.

Mõned inimesed taluvad süsnteetilist C-vitamiini halvasti ning see tekitab neile maoärritust, iiveldust ja kõrvetisi. Lisaks viitavad teadusuuringud sellele, et suurtes kogustes sünteetilise askorbiinhappe regulaarne tarbimine võib tekitada nii vähiriski kui veresoonkonnaprobleeme (arteriseinte paksenemist).

Seevastu looduslik C-vitamiin on tunduvalt parema omastatavusega ning ka bioloogiliselt aktiivsem. Osalt tänu sellisele struktuurile, mis on kehale kergesti äratuntav. Teisalt aga pole looduslik C-vitamiin pelgalt askorbiinhape, vaid sisaldab lisaks tervet fütotoitainete kompleksi, kuhu kuuluvad muuhulgas türosinaas, bioflavonoidid ja rutiin. Kõigi nende komponentide koostoime tagab hea imenduvuse ja tõhusa mõju. Tänu sellele on loodusliku C-vitamiini vajadus sünteetilise C-vitamiiniga võrreldes märksa väiksem.    

Koostis

100% kakaduu ploomi (Terminalia ferdinandiana) pulber.

Toitanete sisaldus ühes annuses (0,3 g):

Energia  4,6 KJ
Valke 0 g
Rasvu 0 g
Süsivesikuid 0,26 g
neist suhkruid 0.01 g
Vitamiin C 69 mg
Naatrium 0,12 mg

 

Toitanete sisaldus 100 g:

 

Energia  1530 KJ
Valke 3,1 g
Rasvu 0,2 g
Süsivesikuid 87 g
neist suhkruid 5,6 g
Vitamiin C 23000 mg
Naatrium 39 mg

 

Kasutamine

Päevane annus 1/4 tl (0,3 g)

Ühest pakist jagub 90 päevaks.

Manustamiseks lisa veele, mahlale või smuutile.

Kosmeetilise toime saavutamiseks võib lisada näiteks näo- või juuksemaskile.

 

Back To Top