skip to Main Content
+372 518 8442 info@miromodo.ee

Roosid südamele rõõmuks ja nahale iluks

Roosi müstiline lugu ja inimese erinevateks vajadusteks kasutamine sai alguse juba aastatuhandeid tagasi.

Lääne-Euroopast Ida-Aasiani kasvab mitut sorti metsikuid roose. Suurem osa Euroopa roosidest pärineb vähemalt osaliselt sordist Rosa gallica, mille algseks kasvukohaks peetakse Kaukasuse mäestkku. Damaskuse roos on Rosa gallica ja Rosa pohenicia või Rosa moschata ristand, mida arvatakse pärinevat tuhandete aastate tagusest Anatooliast.

Damaskuse roos  ehk Rosa damascena on käesoleval hetkel aroomiteraapias ilmselt üheks popuaarseimaks ja enim kasutust leidvaks roosiõliks. Taime kasvatakse peamiselt Bulgaarias Kazanluki orus ehk roosiorus. Seal on suve alguses ööd jahedad ja päevad soojad ning taolised temperatuurikõikumised mõjutavad Bulgaariast pärineva Rosa damascena nii populaarse lõhna teket.

Rooside kroonlehed kogutakse Bulgaarias varajastel hommikutundidel kohe pärast päikesetõusu. Siis on väljas veel väga jahe ja sõrmed tõmbavad roosi kroonlehti korjates külmast kangeks. Imeline rahu ja vaikus, päieksetõus, roosidest roosatav nõlv ja uimastav roosilõhn muudavad meele erksaks ja täidavad südame tänutundega, nii et kohmakad sõrmed ununevad sootuks.

Roosi eeterlik õli on väga hinnaline, kuna ühe kilogrammi roosiõli saamiseks läheb vaja umbes 5000 kg roosi kroonlehti. Roosi kõiki osi, nii kroonlehti, lehti kui vilju on kasutatud keha- ja meeleseisundi parandamiseks, toiduks ja ilu säilitajana.

 

 

Kuidas ehtsa roosi eeterlik õli mõjub meile näohoolduses kasutatuna?

Roosi lõhn toob rõõmu, rahustab meelt ja kõrvaldab masenduse.

Kui kasutame ehtsat roosiõli või roosivett näohoolduses, reageerib meie haistmismeel sellele esimesena. Inimese ninasõõrmetes paikneb umbes 20 miljonit haistmisretseptorit, mis võtavad vastu limaskestale sattuvaid aromaatseid molekule. Need retseptorid on võimelised ära tundma tuhandeid erinevaid lõhnu. Haistmine on inimese tunnete äratamise vanim “läte”.

Teineks mõjub õli füüsiliselt naha kaudu. Eeterlikke õlisid lahjendatakse alati enne nahale kandmist. Eelkõige seetõttu, et nad on tugevatoimelised roosist destilleeritud kontsentraadid ja tulemuse saamiseks piisab juba väikesest kogusest.

Jojoobiõli on suurepärane baasõli ükskõik millise näoholdustoote põhja valmsitamiseks, kuna selle koostis on väga sarnane naharasule. Ta kaitseb nahka väliste ärritite eest ja tasakaalustab naha rasueritust. Jojoobiõli imendub ka kiiresti ega jäta nahka rasvaseks.

Roos sobib kõikidele nahatüüpidele.

Roosi eeterlikust õlist on leitud üle 400 erineva molekuli. Tänu keerukale koostisele on roosil laiaulatuslik mõju tervislikule seisundile tervikuna.

Eriti hästi rahuneb just kuperoosne nahk roosivee või roosiõli kasutamisel. Roosiõli ahendab poore ja vähendab laienenud kapillaaridest tingitud punetust. Õrnatoimeliselt antiseptiline ja nahka kaitsev toime hoiab naha tervena ja säilitab normaalse mikrofloora.

Minu arvates on roosiõli kõige olulisemaks omaduseks vahest ehk see, et ta aitab meil, naistel meeles pidada, et oleme olulised. Mida muidu teiste vajadused nii sageli varjutavad.

Kui tunned end hästi, siis ka teised sinu ümber tunnevad end hästi. Vaid sina ise saad oma heaolu eest hoolt kanda. Keegi teine ei saa seda sinu eest teha.

Toida ennast, oma meelt ja nahka ning ole tänulik sellele, kes on sulle oluline.

Rõõmu ja valgust sinu päevadesse
Ulla-Maija

Soomekeelne originaaltekst avaldatud 4. novembril 2018:

http://www.ullagrace.fi/ruusuja-sydamen-iloksi-ja-ihosi-kauneudeksi/
Back To Top