skip to Main Content
+372 518 8442 info@miromodo.ee

Mida teha, kui sügisesed viirushaigused kimbutavad?

Kes meist poleks kogenud, kuidas rõskete sügisilmade saabudes hakkavad kasvavas tempos ligi tikkuma tülikad viirushaigused. Sellel on mitu põhjust. Ühest küljest soodustab jahe ja niiske ilm viiruste levikut. Teisest küljest hakkab nüüd päikesevalgust järjest vähemaks jääma ja inimesed muutuvad rohkem tubasteks. See viib D-vitamiini varude kiire kahanemiseni. Inimesed on rohkem stressis ja tulemuseks on immuunsüsteemi nõrgenemine. Nii tekibki viirushaigusesse haigestumiseks soodus pinnas.

Viirusesse nakatumise korral võib hullemast siiski pääseda, kui esimeste sümptomite ilmnemisel õigeaegselt tegutseda. Esimeseks häirekellaks peaks olema see, kui tunnete ühtäkki seletamatut väsimust ja jõupuudust. Põhjuseid võib olla teisigi, aga kui olete hiljuti mõne nohuse-köhase inimesega kokku puutunud, on üpriski tõenäoline, et hakkate ka ise haigestuma. Sageli järgneb väsimusele peatselt pisut kipitav kurk või nohune nina või mõlemad koos. Siis on tagumine aeg midagi ette võtta, et täiesti haigeks jäämist vältida.

 

Alljärgnevalt mõned soovitused, kuidas ennast viirushaiguse korral ise aidata

Võta aeg maha. Sinu keha vajab puhkust. Maga nii palju, kui võimalik. See on parim ravim kehale.

Väldi külmetamist. Kui immuunsüsteem on juba niigi koormatud, võib külmetamine kiiresti olukorra hullemaks teha ja tõsisema haigestumise kaasa tuua. Seega müts pähe, kindad kätte ja jalad sooja!

Joo palju vett

Veele võid lisada veidike õunaäädikat või sidrunit, nii et sellele tuleb kergelt hapukas maitse. Joo pigem toasooja vett, sest külma vee joomine võib viirushaiguse korral kergesti kurguvalu põhjustada või selle hullemaks muuta.

Tee endale sooja ingveri-sidruni jooki. Selleks lisa kuumale veele mõned mahekasvatatud sidruni ja ingveri viilud ning lase veidi aega tõmmata. Kui vesi pealt joodud, söö tassi põhjas olevad sidruni- ja ingveriviilud ka ära. See kombinatsioon on väga efektiivne viiruste tõrjuja ja sageli muutub enesetunne kiiresti paremaks. Joo ingveri-sidruni jooki mitu korda päevas, kuni viirus on seljatatud.

Joo ka taimeteed. Näiteks tüümianist valmistatud teed, kuna tüümianil on tugev viirusevastane toime.

Kui kõigele vaatamata kerkib palavik, ära kiirusta seda väga kergekäeliselt alandama. Palavik on organismi kaitsereaktsioon ja kehatemperatuuri tõus pärsib viiruse paljunemist. Kui palavikku on aga vaja kontrolli alla saada, proovige pigem looduslike vahenditega seda teha. Angervaksa- või pärnaõietee looduslike palavikualandajatena on siin omal kohal.

Väldi süsivesikuid

Väldi võimalikult palju süsivesikute, eriti rafineeritud suhkru ja nisujahu tarbimist. Süsivesikud soodustavad kehas põletikuliste protsesside tekkimist. Söö pigem vähem ja kergeid toite, et keha ei peaks kulutama palju energiat toidu seedimisele. Seedesüsteemi korrastamisele tasub üldse suuremat tähelepanu pöörata, sest hästi toimiv immuunsüsteem saab suuresti alguse korralikult toimivast seedimisest.

Toeta immuunsust vitamiinide ja mineraalidega

Tarbi magneesiumi koos C-vitamiiniga. Lisaks muudele rollidele kehas, toetab magneesium ka immuunsüsteemi. Sama teeb on ka C-vitamiin, mis ühtlasi parandab magneesiumi imendumist.

Teine oluline mineraal immuunsüsteemi seisukohalt on tsink. Ka seda võiks lisaks manustada, eriti kui limaskestad on põletikulised ja ärritunud, sest tsink soodustab limaskestade paranemist.

Tee läbi üks D-vitamiini kuur. D-vitamiini puuduse korral satub immuunsüsteem väga suure löögi alla. Kaubanduses on saadaval erinevaid D-vitamiini preparaate. Soovitame kasutada kindlasti just loodusliku päritoluga D-vitamiini. Tänapäeval on saadaval isegi taimset D3-vitamiini, mis sobib ka veganitele.

Abi eeterlikest õlidest

Kui nina limaskestad on turses ja nina tundub „umbes“ olevat või on ülemised hingamisteed ärritunud ja hingamine seetõttu raskendatud, tilguta aeg-ajalt tilgake ravintsara eeterlikku õli endale krae nurka või rinna ette. Ravintsara aitab avada hingamisteid ja muudab hingamise lihtsamaks.

Kohe, kui tunned, et kurk hakkab veidi kipitama ja muutub valulikuks, pihusta viivitamatult Tea-TreePluss teepuu vesilahust endale kurku. Seejuures sihi hoolega kohta, kus valu ja ebameeldivustunne on kõige suuremad. Korda protseduuri vastavalt vajadusele. Teepuul on väga tugev viiruste vastane toime ja kurguvalu leevenemine on garanteeritud.

Kui oled ise või mõni sinu pereliige on nakatunud viirusesse, tuleb kasuks ruumide desinfitseerimine. Selleks võta peene pihustiga pudel. Vala sinna ca 50 ml alkoholi ja tilguta juurde umbes 10 tilka tüümiani või teepuu eeterlikku õli (võid neid omavahel ka kombineerida). Loksuta segu intensiivselt, et eeterlik õli korralikult alkoholi lahustuks.

Seejärel vala alkoholi ja õli segule juurde umbes 300 ml vett. Loksuta pudeli sisu veelkord korralikult läbi. Saadud lahustega käi läbi kõik ruumid, kus põhiliselt viibid ja pihusta seda peenikese auruna õhku. Pihusta lahust sel määral, et see jõuaks langedes õhukese kihina ka ruumis olevate esemete pindadele. Selliselt desinfitseerid ka neid. Kasuta segu sama päeva jooksul ära, sest seistes kaotab see oma toime.

Back To Top