skip to Main Content
+372 518 8442 info@miromodo.ee

Eeterlikud õlid naise hea enensetunde teenistuses

Eeterlikud õlid võivad oskusliku kasutamise korral tuua naise ellu palju positiivseid muutuseid ning toetada tema keha ja meelt igal eluperioodil. Need on suure potentsiaaliga taimsed produktid, mille kasutamine muutub iga aastaga aina populaarsemaks. Üha rohkem ja rohkem inimesi avastab enda jaoks eeterlike õlide põnevat maailma, kuid sageli ei leita piisavalt infot nende ohutu kasutamise kohta. Allpool saad lugeda, milliseid näpunäiteid annab eeterlike õlide kasutamise ja ilang-ilangi eeterliku õli kohta aroomiteraapia Grand Old Lady Ulla-Maija Grace.

Eeterlikest õlidest üldiselt

 Eeterlike õlide populaarsuse kasvades on ka vastavate teadmiste kasv oluline. Uuest asjast innustunutele võib osutuda aga väljakutseks see, et ei ole piisavalt teadmisi muuhulgas õlide mitmekülgsete mõjude, kvaliteedi ja kasutusviiside kohta.

Enesetunde mõjutamise seisukohast on kvaliteet on väga tähtis. Turult leiab mitmesuguseid ja erineva kvaliteediga eeterlikke õlisid, millele omistatakse samu väärtusi ja omadusi. Tegelikult ulatub aga eeterlike õlide kvaliteediskaala seinast seina. Alates täiesti sünteetilistest õlidest, mille puhul ei saa üldse rääkida eeterlikest õlidest. Neile järgnevad osaliselt sünteetiliste ainetega nn jätkatud õlid. Edasi intensiivsest põllumajandusest pärinevad ja sageli kiire destillatsiooni abil toodetud õlid. Lõpetuseks looduslikud ja mahesertifitseeritud õlid. Iga tootmisviis mõjutab aga eeterliku õli koostist ja kasutustulemusi omal moel. Võtame näiteks kõigile teada-tuntud lavendli. Seda on olemas mitmeid erinevaid liike, millest saadud õlidel on igaühel oma eriline koostis. Kõiki neid nimetatakse lavendliteks. Samas iga erinev eeterlik õli toimib meie meeleolule, tunnetele ja füüsilisele keha erinevalt. Igasse eeterlikku õlisse on eriti tugevalt kontsentreeritud selle taime omadused, mida õli saamiseks on kasutatud. Erinevalt taimeekstraktidest, mille puhul on tegemist tugevate lahjendustega. Kui näiteks võrrelda majoraani ürti sellest toodetud eeterliku õliga, tuleks süüa 30-40 g ürti, et saada umbes 5-6 tilga jagu eeterlikku õli. Ei soovitaks seda järgi proovida, sest tõenäoliselt reageerivad suu, magu ja seedekulgla juba esimese suutäie peale üsna tugevalt.

Eeterlike õlide lihtsa ja turvalise kasutamise kiirjuhis

Nahale kanda alati baasainesse, nt taimeõlisse, looduskosmeetikasse jne lisatuna-segatuna.

Täiskasvanutele 2-3 tilka 5 ml, eakatele ja alla 12-aastastele 3-4 tilka 10 ml, alla 7-aastastele 1-2 tilka eeterlikku õli 10 ml baasainesse.  Imetavatele emadele ja väikelastele ei soovita ma eeterlikke õlisid nahale üldse kasutada. Loote ja väikelapse ajubarjäär ei ole veel välja arenenud ja seetõttu pääsevad eeterlikud õlid otse kesknärvisüsteemi.

Ilang-ilangi (Cananga odorata forma genuina) eeterlik õli

Seda õli on põlisrahvaste seas kutsutud ka lillede lilleks. Ilang-ilang on eeterlikest õlidest tõeline aare naiste jaoks. See on mitmekülgne ja mitmeks otstarbeks kasutatav eeterlik õli, mis on tuntuks saanud eelkõige just Prantsuse parfüümitootjate kaudu.

Kasutamine

Ilang-ilangi võib kasutada lõhnana või mis tahes muul viisil. Õli aroom on rikkalik, magus ja selle jasmiinilaadsed noodid võivad alguses mõjuda üllatavalt. Ilang-ilang elavdab, ergutab ja tugevdab ning parandab tuju. Samuti lisab see enesekindlust ja enese väärtustamise tunnet.

Ilang-ilang tasakaalustab hormonaalsüsteemi ja enne kuupuhastust ilmnevaid meeleolukõikumisi. See on ka üks parimaid eeterlikke õlisid üleminekuaastatega kaasnevate probleemide leevendamiseks.

Lõhnana või nahale kantuna rahustab ilang-ilang paanikahäireid, hirme ja ängistust.

Ilang-ilangil on spasme lõõgastav toime, kui seda probleemsele alale paikselt kasutada. Näiteks saavad leevendust kõhupiirkonna krambid, nahapind soojeneb, vererõhk alaneb ja südamelöögid aeglustuvad, keha lõdvestub ning samaaegselt rahuneb ka meel.

Paarisuhtes toimib ilang-ilang  lõdvestavana ja suurendab mõlema poole naudingukogemust.

Nahale mõjub ilang-ilang tasakaalustavalt, reguleerides naha rasueritust ja sobib seega nii kuivale kui rasusele nahale.

Doseerimine

Ilang-ilangi doseerimist on mõistlik suurendada vähehaaval. Üks tilk eeterlikku õli 5 ml taimeõlisse, nt jojoobi- või deodoreeritud seesamiõlisse, on piisav, et saada esmakordne tunne ja kogemus ilang-ilangi toimest. Kui oled kõigepealt ilang-ilangi lõhnaga tutvust teinud, võid avastada, et see vajab midagi kergemat ja kuivemat enda kõrvale. Proovi näiteks greibi eeterlikku õli värskendamiseks või ravintsarat meele selgemaks tegemiseks ja hingamise avamiseks.

Ilang-ilangi lõhna pehmendamiseks ning närvilisuse, ängistuse, stressi ja unetuse vastu soovitan tema kaaslasena kasutada lavendlit. Pane siiski tähele, et nii ilang-ilang kui lavendel alandavad mõlemad vererõhku.

Peter Holmes kirjutab oma raamatus ”Aromatica”:

”Ilang-ilangi võime muuta sünge negatiivsus helgeks valguseks ja positiivsuseks on unikaalne…”

Vaata ka videot Ulla Maija Wellness The Wonder of pure Essential Oils: https://youtu.be/eQdbRLBPexI

Naiselikke ja lõhnavaid hetki soovides

Ulla-Maija Grace

Originaalartikli leiad siit: https://www.ullagrace.com/fi/eteeriset-oljyt-naisen-hyvinvoinnissa/

Back To Top